Solidariteit met Iraanse vrouwen: ‘Vrouw, leven, vrijheid’

Sinds de dood van de 22-jarige student Mahsa Amini wordt in Iran dagelijks gedemonstreerd voor meer vrijheid en gelijke rechten voor vrouwen. Mahsa stierf vorige maand nadat ze was opgepakt omdat er een haarlok onder haar sluier uit kwam, wat een inbreuk is op de islamitische kledingsvoorschriften. Haar dood leidde tot een ongekende golf van protest in Iran. Bij een van deze demonstraties is ook 16 jarige Nika Shakarami overleden. Ze kwam om tijdens de protesten.

Op veel plekken in de wereld zijn IraniĆ«rs de straat op gegaan om te demonstreren. Vrouwen in Iran vechten al jaren voor hun vrijheid. Ze willen een einde aan de onderdrukkingen en scanderen daarom ‘Vrouw, leven, vrijheid’.

Zaterdag 6 oktober jl was een grote demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Soroptimisten uit onze club waren ook aanwezig om de strijd van vrouwen tegen het strenge regime in Iran te ondersteunen en bewegingsvrijheid in hun kledingkeuze.